Ortopedické masážne podložky

Prečo deti a dospelí potrebujú masážne podložky Ortek?

Pretože svaly a väzy chodidiel sa musia trénovať. Ak sú slabé, môže to viesť k deformitám chodidla: valgus, plochá noha a varus. Ak trénujete svaly na nohách, chodidlo - základ celého tela - bude silné. Trikrát týždenne zvýši istotu chôdze vášho dieťaťa v prvom mesiaci tréningu.

Ľudské chodidlo je navrhnuté na chôdzu po nerovnom povrchu. Koniec koncov, starovekí ľudia nemali parkety a laminát, dlaždice alebo asfalt. Okrem toho nemali deformujúce baletné topánky a iné módne topánky s plochou podrážkou. Pre správny a zdravý vývoj chodidiel teda MUSÍTE chodiť po nerovnom povrchu. A bosé nohy sú lepšie.

Niektorí ľudia môžu behať po trávnatom teréne, piesku alebo štrku. Najmä ak je teplo. Ale čo ak nemáte prístup k prírodnému terénu? Určite hľadajte alternatívy. Napríklad ortopedická masážna podložka.

V katalógu internetového obchodu ORTEK si môžete vybrať podložku pod nohy podľa rôznych kritérií:

 • preferovaná textúra - hladšie alebo ostrejšie prvky
 • veľkosť - môžete si kúpiť masážnu podložku s rôznym počtom prvkov.

Čo ešte dokáže ortopedická podložka?

 • správne formovanie fyziologických klenieb chodidiel u detí;
 • stimulácia krvného obehu;
 • posilnenie svalov chodidla.

Typy masážnych rohoží

Hlavným účelom väčšiny ortopedických podložiek je masáž chodidiel na ich posilnenie. O výbere rohože rozhoduje jej účinnosť, ako aj subjektívne preferencie zákazníka - estetické, hmatové a iné.

Osobitné miesto v sortimente majú akupunktúrne masážne podložky, ktorých prvky sa používajú nielen na masáž chodidiel, ale aj na masáž chrbta.

Akupunktúrna podložka je vhodná pri bolestiach chrbta, pocite neustálej únavy, nedostatku energie, ako aj na uvoľnenie, odstránenie stresu a napätia. Je účinný aj pri deformáciách chodidiel.

Akupunktúrna podložka funguje tak, že lokalizuje ostré prvky na povrchu tela, čo stimuluje krvný obeh. Krv sa stará o problémové oblasti tým, že do nich pumpuje kyslík a ďalšie živiny.

Akupunktúrnu podložku je možné zakúpiť buď ako jednotlivé prvky (veľkosť modulu je 26x26 cm), alebo už vytvorené sady - vo variantoch štyroch, šiestich alebo deviatich modulov.

Masážne rohože Ortek

Obzvlášť obľúbené sú ortopedické podložky Ortek vo forme puzzle. Sú vyrobené z bezpečného, hypoalergénneho materiálu bez škodlivých prímesí. Tieto rohože sa ľahko skladujú, ľahko čistia, rýchlo sa montujú a demontujú. Možno ich zakúpiť ako celok (vo variantoch 4, 6, 8 alebo 10 modulov) alebo jednotlivo.

Aký je správny spôsob cvičenia s masážnou podložkou?

Podstatou cvičenia s ortopedickou podložkou je, ako si môžete ľahko domyslieť, masáž. Pri došľapovaní na podložku rôznymi časťami chodidla budú nerovnosti terénu pôsobiť na väzy a svaly, posilňovať chodidlo a korigovať prípadnú deformitu.

Pripravili sme pre vás zoznam jednoduchých cvičení a video, ktoré vám pomôžu.

Súbor cvičení:

 1. Chôdza po podložke dopredu a dozadu (7-9 opakovaní).
 2. Východisková poloha - stoj, vztyk na špičkách (7-9 opakovaní).
 3. Východisková poloha - stoj, prevalovanie z päty na špičku (7-9 opakovaní).
 4. Krížová chôdza na podložke (7-9 opakovaní).
 5. Chôdza po vnútornej strane chodidla (7-9 opakovaní).
 6. Chôdza po vonkajšej strane chodidla (7-9 opakovaní).
 7. Chôdza po špičkách (30-60 sekúnd).
 8. Východisková poloha je stoj, drep celým chodidlom bez odtrhnutia päty od podložky (7-9 opakovaní).
 9. Východisková pozícia je stoj, balansovanie na jednej nohe (7-9 opakovaní).
 10. Skákanie z dosky na dosku (7-9 opakovaní).
 11. Východisková pozícia - stoj na jednej nohe, poskakovanie na druhej nohe, striedanie nôh (6-8 opakovaní).
 12. Východisková poloha - polosed, chôdza po podložke (6-8 opakovaní).

Akú ortopedickú masážnu podložku si mám kúpiť v internetovom obchode ORTEK?

Tu sa musíte spoliehať na rôzne faktory. Pravdepodobne je dôležitejšie vybrať si podložku, ktorá je estetická a príjemná na dotyk.

Je teda čas pozrieť sa na ponuku a vybrať si účinnú ortopedickú podložku!

Videorecenzie našich zákazníkov

Výhody: Velikost,skladnost,jednoducha moznost presunu
Nedostatky: --
Komentujte: Puzzle jsme koupili pro triletou dcerku k léčbě plochých nohou. Dodání proběhlo velmi rychle,v pátek objednáno-v pondělí doručeno. Po podlozkach se dcerce libi chodit,poskakovat,lze dily spojit,ale rozlozit take jednotlive po pokoji. Zatim zaujalo velmi,snad nam to vydrzi a hlavne take prinese vysledky ve zlepseni stavu.
Renata GAMBOVA (Dátum recenzie: 24.01.2023)
Komentujte: Tuto podložku máme v Rodinném centru, kam chodí maminky s dětmi do 4 let. Děti (vlastně i maminky) jsou z ní nadšené. Ti, kteří neumí chodit, po ní lezou, starší po ní chodí, kluci zkoušejí, jestli jejich auta přejedou přes ,,kameny” nebo ,,šišky” a holčičky to používají i jako chodníček u domečku. Prostě si každý najde své využití. Podložku nejvíce používáme na cvičení s dětmi nebo jako část ,,opičí dráhy”. Dětem se moc líbí a rády po ní chodí. Je příjemná na nohy, přenosná, snadno omyvatelná a proto...
Adéla Horáková (Dátum recenzie: 14.10.2022)