Vankuse ortopedicke

Masážny vankúš na sedenie Vankúš sedadla vodiča
31,0 €
Vypredané
Ortopedický vankúš na sedenie Olvi
39,1 €
Vypredané
Rektálny ortopedický vankúš s pamäťovým efektom 44х45х8,5 cm J2512
58,1 €
Vypredané

Ako vybrať ortopedický vankúš?

Pravdepodobne už viete ako je dôležite si vybrať správny matrac na spanie. Rovnako tak výber vankúša nie je o nič menší a možno ešte dôležitejší v prípade, že máte niektoré ochorenia! Dnes prezradíme niekoľko tajomstiev výberu vysoko kvalitných ortopedických vankúšov, ktoré nielen predchádzajú výskytu početných ochorení, ale majú aj priamy terapeutický účinok.

Typy ortopedických vankúšov prezentovaných na trhu

V súčasnej dobe je na našom trhu dostupných viac druhov ortopedických vankúšov, z ktorých hlavné sú klasické obdĺžnikové, vlnité a taktiež s krivkami pre chrbát. Tieto wellness vankúše sa dokonale prispôsobia polohe ľudského tela, poskytujú pohodlný a zdravý spánok ako pri spánku na boku, tak na chrbte. Aký model by ste si mali vybrať? Dbajte nielen na vzhľad a tvar vankúša, ale aj na jeho výplň, tuhosť a výšku.

Výplň ortopedických vankúšov

Dobre známe tradičné vankúše plnené perím alebo páperím dobre dýchajú, ale často nie sú hygienické a dokonca môžu spôsobiť aj alergie. Ortopedické vankúše nemajú tieto nedostatky, pretože materiály ako napr.

  • PPU granule;
  • latex;
  • pamäťová pena atď.


to sú priedušné materiály, ktoré neabsorbujú vlhkosť a nespôsobujú alergické reakcie. Na niektorých vankúšoch je navyše výplň perforovaná pre lepšiu cirkuláciu vzduchu. V poslednej dobe obľubu získavajú ortopedické vankúše, ktoré sú plnené prírodnými materiálmi, napríklad pohánkovými šupkami.

Výška ortopedických vankúšov

Výška ortopedického vankúša je rozhodujúcim faktorom pre výber správneho modelu: bude od nej závisieť nielen použiteľnosť modelu, ale aj účinnosť vankúša. Správne zvolená výška vankúša poskytne chrbtici dobrú oporu a pomôže starať sa o jej zdravie.

Na slovenskom trhu sú za prijateľnú cenu dostupné ortopedické vankúše, ktorých výška sa pohybuje medzi 6-16 cm, aby ste zistili, ktorá výška je pre vás optimálna, vykonajte niekoľko jednoduchých testov: zmerajte vzdialenosť od okraja ramena ku krku: výsledná hodnota bude pre vás správna výška vankúša. Odchýlka merania nesmie presiahnuť 1-2 cm.

Tuhosť ortopedických vankúšov

Tuhosť ortopedických vankúšov na sedenie alebo spanie je rovnako dôležitá ako tuhosť ortopedických matracov. Na trhu nájdete ako veľmi mäkké, tak so zvýšenou tuhosťou, takže si určite vyberiete variant, ktorý vám vyhovuje.

Pri výbere je dôležité zvážiť:

 

  • Vaša normálna poloha pri spánku. Pokiaľ spíte na chrbte - môžete zvoliť mäkký vankúš, ak na boku - potrebujete nielen tuhší, ale aj vyšší vankúš.

  • Osobné pocity počas spánku: ak sa cítite nepohodlne, pocítite necitlivosť chrbta - vankúš je príliš mäkký, a ak sa brada takmer dotýka hrudníka - vankúš je príliš tuhý.

Ortopedické vankúše ORTEK

Pokiaľ hľadáte kvalitný ortopedický vankúš na spanie, venujte pozornosť modelom Ortek. Sú pohodlné, šetrné k životnému prostrediu. Široký sortiment vám umožní vybrať si riešenie, ktoré najlepšie vyhovuje vašim potrebám. Ďalšou výhodou je prijateľná cena ortopedických vankúšov a možnosť odborného poradenstva pri ich výbere.

Obchod má tiež vankúšiky do auta a ortopedické vankúše na spanie.

Videorecenzie našich zákazníkov

Výhody: Velikost,skladnost,jednoducha moznost presunu
Nedostatky: --
Komentujte: Puzzle jsme koupili pro triletou dcerku k léčbě plochých nohou. Dodání proběhlo velmi rychle,v pátek objednáno-v pondělí doručeno. Po podlozkach se dcerce libi chodit,poskakovat,lze dily spojit,ale rozlozit take jednotlive po pokoji. Zatim zaujalo velmi,snad nam to vydrzi a hlavne take prinese vysledky ve zlepseni stavu.
Renata GAMBOVA (Dátum recenzie: 24.01.2023)
Komentujte: Tuto podložku máme v Rodinném centru, kam chodí maminky s dětmi do 4 let. Děti (vlastně i maminky) jsou z ní nadšené. Ti, kteří neumí chodit, po ní lezou, starší po ní chodí, kluci zkoušejí, jestli jejich auta přejedou přes ,,kameny” nebo ,,šišky” a holčičky to používají i jako chodníček u domečku. Prostě si každý najde své využití. Podložku nejvíce používáme na cvičení s dětmi nebo jako část ,,opičí dráhy”. Dětem se moc líbí a rády po ní chodí. Je příjemná na nohy, přenosná, snadno omyvatelná a proto...
Adéla Horáková (Dátum recenzie: 14.10.2022)