Ortopedické podsedáky, zdravotný vankúš na sedenie

Váš chrbát určite povie " ďakujem!"

Správna póza pri sedení je takmer polovica úspechu zdravého chrbta. K takémuto držaniu tela prispeje ortopedické podsedák.

To platí najmä pre ľudí so sedavou prácou - v kancelárii alebo pri riadení auta. Osoba, unavená alebo unesená výrobným procesom, často prestáva venovať pozornosť svojej polohe v priestore a chrbát sa plynulo mení z priamky na nebezpečný polkruh …

Buďme však úprimní: problémy s chrbtom by sa nemali pripisovať iba práci: v našej vzrušujúcej ére digitálnych pomôcok vzácny laik netrávi večer malebne zhrbený pri svojom obľúbenom tablete alebo notebooku.

Tak či onak, je to nesprávne sedenie, ktoré dáva smutný začiatok mnohým chorobám chrbtice a celého tela.

Ako sa vyhnúť – aspoň ak je to možné-škodlivým účinkom sedavého životného štýlu na vlastné zdravie? Alebo sa zamerať na prevenciu komplikácií, ktoré ešte nevznikli?

Celkom jednoduché-kúpte si ortopedické sedadlo. Neustále sledovanie držania tela je ťažké čisto fyzicky, kvôli rozptýleniu-v práci, na ceste, na jasnej obrazovke. Tak prečo táto dôležitá zodpovednosť nepoložit...na vankúš? Je to on, kto sa postará o zníženie zaťaženia kostrče a panvy, zmierni únavu chrbta a odľahčí svaly celej chrbtice, čím zabráni vzniku bolesti vo všetkých častiach chrbtice, ako aj ramenného pletenca.

Niekto bude namietať: hovoria, že ortopedický vankúš nevyrieši takéto potenciálne problémy. A bude sa mýliť. Pretože zatiaľ čo problémy sú len v projekcii-vankúš posunie ich vznik ďaleko do budúcnosti, pokiaľ je váš záujem o vaše telo dôležitejší ako všetko ostatné.

Sedavá práca a dlhá jazda nie sú jedinými kritériami, ktoré vedú k nákupu pohovky. Ortopedické sedadlo môže pomôcť v iných obdobiach života. Napríklad to môže byť užitočné pre nastávajúce matky v posledných mesiacoch očakávania dieťaťa.

Alebo keď sú nútení sedieť alebo ležať (napríklad po operácii), aby sa zabránilo tvorbe preležanín. Alebo rehabilitácia po pôrode alebo zranení.

V závislosti od účelu použitia majú sedáky rôzne tvary a rôzne výplne. Naši odborníci vám pomôžu rozhodnúť sa pre typ produktu a vybrať ten najlepší. V našej kolekcii máme rôzne ortopedické vankúše na rôzne účely, najmä vankúš proti vráskam a klinový vankúš

Videorecenzie našich zákazníkov

Výhody: Velikost,skladnost,jednoducha moznost presunu
Nedostatky: --
Komentujte: Puzzle jsme koupili pro triletou dcerku k léčbě plochých nohou. Dodání proběhlo velmi rychle,v pátek objednáno-v pondělí doručeno. Po podlozkach se dcerce libi chodit,poskakovat,lze dily spojit,ale rozlozit take jednotlive po pokoji. Zatim zaujalo velmi,snad nam to vydrzi a hlavne take prinese vysledky ve zlepseni stavu.
Renata GAMBOVA (Dátum recenzie: 24.01.2023)
Komentujte: Tuto podložku máme v Rodinném centru, kam chodí maminky s dětmi do 4 let. Děti (vlastně i maminky) jsou z ní nadšené. Ti, kteří neumí chodit, po ní lezou, starší po ní chodí, kluci zkoušejí, jestli jejich auta přejedou přes ,,kameny” nebo ,,šišky” a holčičky to používají i jako chodníček u domečku. Prostě si každý najde své využití. Podložku nejvíce používáme na cvičení s dětmi nebo jako část ,,opičí dráhy”. Dětem se moc líbí a rády po ní chodí. Je příjemná na nohy, přenosná, snadno omyvatelná a proto...
Adéla Horáková (Dátum recenzie: 14.10.2022)