Vankúš do auta

Všetko, čo ste chceli vedieť

Hlavným účelom ortopedického vankúša pre vodiča je zabezpečiť, aby čas strávený za volantom bol čo najpohodlnejší a neškodný. Dlhodobé sedenie je nebezpečnejšie, ako sa na prvý pohľad zdá.
V závislosti od typu a špecifického zamerania ortopedického pôsobenia sú vankúše vodiča rozdelené do kategórií:
  • pre zada;
  • na spodnú časť chrbta;
  • na krk;
  • pod zadok.
Môže sa zdať, že je ťažké vybrať ten správny typ vankúša zo širokého sortimentu. Nie je to však tak. Je dôležité poznať slabé miesta chrbta a pomocou tohto magického zariadenia im poskytnúť potrebnú podporu.
Práve táto povinná vlastnosť odlišuje ortopedický vankúš pre autosedačku od bežného vankúša. Prvý unesie bremeno a odľahčí vodičovi chrbát, zatiaľ čo druhý poskytne dočasné pohodlie, ale neuvoľní chrbticu ani svaly, či už si ho dáte pod chrbát alebo, Prepáčte, pod zadok ? .

Prečo vodič potrebuje ortopedický vankúš?

Bez ohľadu na to, ako vankúš vyzerá alebo na akú časť chrbta je určený, jeho úlohou je:
  • zníženie zaťaženia chrbtice v pravej časti,
  • uvoľnenie chrbtových svalov,
  • prevencia bolestivých pocitov (bolesť hlavy, zovretie svalov krku, bolesť chrbta, tlak v oblasti kostrče atď.),
  • normalizácia krvného obehu minimalizáciou zúženia krvných ciev spôsobených stresom,
  • ako sa zbaviť príznakov únavy,
  • udržiavanie dobrého držania tela počas núteného sedenia.
Vankúš v každej kategórii musí dokonale priliehať k operadlu sedadla. Ak je to potrebné, vzhľadom na tvar vankúša by mal byť pevne pripevnený k operadlu, aby vodič nemusel byť rozptyľovaný potrebou nastaviť zariadenie a vrátiť ho do správnej polohy. Na tento účel sú mnohé vankúše vybavené špeciálnymi upevňovacími popruhmi, ktoré umožňujú upevnenie vankúša v príslušnej časti sedadla na správnej úrovni.
Samostatná kategória zahŕňa vankúše so špeciálnymi funkciami, ktoré sú predpísané v pokynoch. Najčastejšie ide o rehabilitáciu po úrazoch a operáciách, prevenciu panvových ochorení, hemoroidov, ale aj ortopedický vankúš pre tehotné ženy atď.
Takéto vankúše majú spravidla tvar kruhu alebo štvorca s okrúhlym otvorom v strede alebo majú tvar U. Náplň môže byť rôzna, od tuhšej pohánky, cez mäkšie polystyrénové guličky až po inovatívnu mäkkú pamäťovú penu, ktorá má efekt tvarovej pamäte.

Plnenie ortopedických vankúšov

Na rozdiel od všeobecného presvedčenia, že by sa mali uprednostňovať prírodné materiály, ako je pohánka, nemôžeme odporučiť vankúše vyrobené z polyuretánovej peny. Tento neuveriteľný materiál bol vyvinutý špeciálne pre astronautov, takže dlhé lety boli bezpečné pre chrbticu v skafandri.
Pokiaľ ide o pohánku, jej nepochybnou výhodou je okrem biologického pôvodu aj cena, ktorá je oveľa nižšia ako cena výrobkov vyrobených zo syntetických analógov.

Ako si vybrať a kde kúpiť?

Virtuálne obchody sú plné ponúk, takže otázka" Kde kúpiť " sa dá ľahko vyriešiť. Internetový obchod ORTEK ponúka aj širokú škálu produktov nielen na vankúše na chrbát a krk, ale napríklad aj vankúš proti vráskam a klinový vankúš. Akýkoľvek vankúš je možné objednať práve teraz, a to aj pri dodaní produktu. Medzitým vám odporúčame, aby ste si zariadenie kúpili osobne, aby ste si vyskúšali a vybrali ten, ktorý vám poskytne najpohodlnejší pocit počas používania.

Ako sa používa vankúš vodiča?

Odpoveď na túto otázku je rétorická a je obsiahnutá už v otázke. Dajte si vankúš pod chrbát / pod kríže / pod krk / pod zadok (podčiarknite ? ) a pokojne sa pustite do práce. Vaša chrbtica je teraz chránená osobnou pomôckou, ktorá vám zaručene uľaví od chrbta a krku pri dlhých cestách autom. Získajte ortopedický vankúš, auto musí byť vybavené správnym príslušenstvom!

Videorecenzie našich zákazníkov

Výhody: Velikost,skladnost,jednoducha moznost presunu
Nedostatky: --
Komentujte: Puzzle jsme koupili pro triletou dcerku k léčbě plochých nohou. Dodání proběhlo velmi rychle,v pátek objednáno-v pondělí doručeno. Po podlozkach se dcerce libi chodit,poskakovat,lze dily spojit,ale rozlozit take jednotlive po pokoji. Zatim zaujalo velmi,snad nam to vydrzi a hlavne take prinese vysledky ve zlepseni stavu.
Renata GAMBOVA (Dátum recenzie: 24.01.2023)
Komentujte: Tuto podložku máme v Rodinném centru, kam chodí maminky s dětmi do 4 let. Děti (vlastně i maminky) jsou z ní nadšené. Ti, kteří neumí chodit, po ní lezou, starší po ní chodí, kluci zkoušejí, jestli jejich auta přejedou přes ,,kameny” nebo ,,šišky” a holčičky to používají i jako chodníček u domečku. Prostě si každý najde své využití. Podložku nejvíce používáme na cvičení s dětmi nebo jako část ,,opičí dráhy”. Dětem se moc líbí a rády po ní chodí. Je příjemná na nohy, přenosná, snadno omyvatelná a proto...
Adéla Horáková (Dátum recenzie: 14.10.2022)