Ortopedické vankúše na spanie

Cítiť sa ako astronaut!

Je to nápadité porovnanie, ale v každom šprote je trochu pravdy. Ide o to, že polyuretánová pena s tvarovou pamäťou , teda materiálom známym pod obchodným názvom "memory foam", bola vyvinutá s podporou vesmírneho programu NASA. Astronauti vďačia za svoje pohodlie vo vesmíre čiastočne tomuto materiálu, ktorý prenikol do tých všedných aspektov nášho života a teraz slúži ako triviálna výplň ortopedických vankúšov na spanie a odpočinok.

Okrem vesmírnej technológie sa ako plnivo používajú aj iné materiály, napríklad syntetické, napríklad duté vlákno, ako aj prírodné, napríklad pohánka.

Akú výzvu človek čelí, keď chce kúpiť ortopedický vankúš na spanie? Nenechajte sa zmiasť štítkom a vyberte si ten správny produkt
Proces výberu zahŕňa mnoho kritérií. Je dôležité určiť vaše preferencie a fyziologické vlastnosti. Aká je vaša obľúbená poloha pri spánku a ako často ju meníte? Ako vysoko alebo nízko by ste mali položiť vankúš? Máte radi vankúše NIS alebo máte radšej vysoké? Mäkšie alebo tvrdšie? Máte široké ramená? Potrebujete iba vankúš pod hlavu alebo potrebujete aj ortopedický vankúš pod nohy, ktorý tiež patrí do kategórie na odpočinok?

To všetko je však len teória. Najjednoduchší spôsob, ako si vybrať vankúš na spanie, je vyskúšať si ho, keď nespíte (v obchode pravdepodobne nedostanete posteľ na skúšobnú noc:), tak si aspoň ľahnite. Toto je najjednoduchší spôsob, ako zistiť, či je to váš vankúš, alebo sa musíte pozrieť a vyskúšať ďalej.

Správny vankúš Vám pomôže uvoľniť krčné a chrbtové svaly a zbaví vás stresu z celého dňa. Ak zvolíte správnu výšku vankúša, vaša chrbtica zostane celú noc v ergonomickej polohe, čím sa vyhnete problémom s krvným obehom. Stručne povedané, zotavenie tela počas spánku je spôsobené práve správnou voľbou vankúša. Nie je to dovolenka a jóga pred spaním☺

Máte problémy s nákupom? Určite vám poradíme!

Videorecenzie našich zákazníkov

Výhody: Velikost,skladnost,jednoducha moznost presunu
Nedostatky: --
Komentujte: Puzzle jsme koupili pro triletou dcerku k léčbě plochých nohou. Dodání proběhlo velmi rychle,v pátek objednáno-v pondělí doručeno. Po podlozkach se dcerce libi chodit,poskakovat,lze dily spojit,ale rozlozit take jednotlive po pokoji. Zatim zaujalo velmi,snad nam to vydrzi a hlavne take prinese vysledky ve zlepseni stavu.
Renata GAMBOVA (Dátum recenzie: 24.01.2023)
Komentujte: Tuto podložku máme v Rodinném centru, kam chodí maminky s dětmi do 4 let. Děti (vlastně i maminky) jsou z ní nadšené. Ti, kteří neumí chodit, po ní lezou, starší po ní chodí, kluci zkoušejí, jestli jejich auta přejedou přes ,,kameny” nebo ,,šišky” a holčičky to používají i jako chodníček u domečku. Prostě si každý najde své využití. Podložku nejvíce používáme na cvičení s dětmi nebo jako část ,,opičí dráhy”. Dětem se moc líbí a rády po ní chodí. Je příjemná na nohy, přenosná, snadno omyvatelná a proto...
Adéla Horáková (Dátum recenzie: 14.10.2022)